Historia firmy

 

 

Firma Granit została założona w 1968 roku przez Alinę     i Henryka Świderskich.

Nazwa firmy jako synonim twardości    i wytrzymałości  to odpowiedź na  trudne socjalistyczne warunki w jakich przyszło jej właścicielom stawiać pierwsze kroki.

 

Początkowo firma zajmowała się tylko montażem flamastrów i wkładów do długopisów.

Z biegiem lat przybywały nowe produkty do pisania. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów pojawiły się pióra kulkowe, cienkopisy, pisaki z korektorem a także różnego rodzaju markery.

 

Równocześnie z nowymi produktami rozwijała się narzędziownia, która zapewniała szybki proces remontu i produkcji form oraz ewentualnych napraw narzędzi.

 

 

Wybudowanie w 1990 roku nowego budynku produkcyjnego umożliwiło zwiększenie mocy produkcyjnych i podwyższenie jakości produktów. W 1997 roku zakupiono pierwszą automatyczną linię do produkcji flamastrów. Fakt ten zapoczątkował wieloletni program przejścia z ręcznego montażu na automatyzacje produkcji. Kolejne inwestycje to  między innymi nowoczesne, sterowane komputerowo wtryskarki niemieckiej firmy ARBURG i polskiej Ponar

 Żywiec.

 

Późniejsza rozbudowa zakładu produkcyjnego, dalsze prace nad nowymi wyrobami  i automatyzacją procesów produkcyjnych zaowocowała duża rzeszą odbiorców zarówno w kraju jak i za granicą. Obecnie eksport obejmuje  ponad 38% całej produkcji. Nasze produkty sprzedawane są w takich krajach jak :  Wielka Brytania, Rosja, Estonia, Łotwa, Litwa, Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Słowacja, Węgry. Firma Granit może również pochwalić się sprzedażą własnych  komponentów do produkcji piór kulkowych do Indii. 

 

Korzystając z wieloletniego doświadczenia naszej kadry, wdrażamy najnowsze technologie oraz używamy do produkcji najwyższej jakości surowców i komponentów, które zapewniają naszym wyrobom wysoki europejski standard. Dzięki temu Granit współpracuje nie tylko z odbiorcami z branży biurowo szkolnej ale również z kontrahentami tak wymagających  branży jak farmaceutyczna czy spożywcza.

 

Dzisiaj GRANIT jest jednym z największych producentów artykułów piśmienniczych w Polsce specjalizującym się w produkcji różnego rodzaju markerów.

 

Dzięki otwartości na nowe wyzwania i propozycje oferujemy możliwość produkcji różnego rodzaju artykułów z brendem  klienta.

Projekt i wykonanie: Hulio.pl